Hledáte lépe placenou práci v hotelnictví a gastronomii? Spojte se s hotelovým SCOUTEM !

Představte si fotbalového scouta, který objevuje  mladé talenty. Má přehled, ví kde se rodí začínají hvězdy. Ty pak vede životem nejen sportovně, ale pomáhá jim dozrát i lidsky. Vytipuje pro ně vhodný „mančaft“ doma nebo v zahraničí a pomůže jim tak nastartovat jejich úspěšnou kariéru.


A teď si představte takového „SCOUTA“ ve službách a hotelnictví. S výše zmíněným manažerem má mnoho společného. I jeho prací je vytipování talentů, péče o jejich kariérní rozvoj až po výběr toho správného zaměstnavatele, který odpovídá  jeho kvalifikaci a očekávání. Scout věnuje mnoho času práci se svými „talenty“, ale i pozorování potenciálních zaměstnavatelů. Potřebuje obě strany nejlépe znát, jedině tak může jeho „talent“ uspět a najít zajímavé místo pro svůj růst. 

Služby scouta (používá se pojem headhunter – lovec hlav) využívají především hotely, kterým se nedaří  takovou pozici obsadit vlastními silami (například inzercí) a  jejich business si nemůže dovolit být delší dobu bez klíčových lidí.  Na českém trhu působí několik headhunterů, kteří se specializují právě na oblast hotelnictví a služeb. Chcete nahlédnout pod pokličku jejich práce? 

Co bývá nejčastějším požadavkem majitelů firem a hotelů?

 V současné době jsou velmi poptávanými pozicemi:

  1. Šikovní kuchaři, jejich zástupci
  2. Zaměstnanci F&B
  3. Sales & marketing manager
  4. Front office manager
  5. Revenue Manager atd..

Je pravdou, že čím dál více pozic obsazuji profesionálové i talentovaní zaměstnanci ze Slovenska?

Ano je to pravda. Slováci jsou více ochotni cestovat za prací. Bylo to tak i v minulosti. Hodně z nich pracuje v zahraničí, pak se vrátí, a když nenajdou své uplatnění a odpovídající finanční ohodnocení doma, zkusí Českou republiku.  Zajímavé je, že díky rozvoji hotelnictví  mají možnost pracovat ve špičkových podnicích nejen v Praze, ale i v regionech, kde vznikl větší počet kvalitních zařízení..     

Jakým způsobem je možné se dostat pod křídla headhuntera a co to zájemcům přinese ?

Většinu lidí vyhledáme a oslovujeme sami. Jedná se často o lidi, kteří již mají vybudovanou nějakou pozici. Pokud uvažujete o svém kariérním růstu, máte svůj profesní sen a my jsme Vás ještě neobjevili, můžete se na nás obrátit. Rádi Vám poradíme, pomůžeme s kariérním růstem a vytipujeme pro Vás vhodný podnik v ČR i zahraničí.

 

Pokud působíte v oboru hospitality, cestovním ruchu nebo wellness, dejte nám o sobě vědět. Rádi se s vámi sejdeme, doporučíme vám pozici na míru či vám pomůžeme s kariérním směřováním. Pokud jste se svou pozicí  spokojeni, pomůžeme vám doplnit a posílit Váš hotelový tým ! 

Napište nám  info@irsw.cz nebo volejte na 602 763 023