Chcete pracovat na lodi? Nastupte si k nám na palubu !

"Díky tomu, že člověk na lodi za nic neplatí, jídlo + bydlení je ZDARMA, tak každý ušetří vydělané peníze jen pro sebe. Finančně se to pohybuje v rozpětí minimálně 1.200 - 2.000 €  tj. 31 200 - 52 000 Kč měsíčně čistého, dle dané pozice. " Přibližuje finanční podmínky vedoucí provozu lodi MS Rhein Prinzessin Renáta Dudová.


Renáto, můžeš nám přiblížit  na jaké lodi pracuješ?

Pracuji na lodi MS Rhein Prinzessin jako Maitre D´Hotel, což lze volně přeložit jako vedoucí provozu restaurace a baru.  Naše loď se specializuje na říční plavby po Německu, Švýcarsku, Lucembursku, Holandsku a Belgii.

Jsi na pozici manažerky, co tvá práce obnáší?

Mám pod sebou 6 číšníků a 3 barmany. Řídím kompletně celý chod restaurace, včetně objednávek zboží, převážně nápojů pro 140 hostů. Dále mám na starosti měsíční inventuru veškerého zboží. Jelikož máme 7-10 dní cruisy /plavby,  je potřeba dělat objednávky pravidelně dle daného počtu hostů. Tudíž člověk na této pozici musí znát logistiku a obrat zboží pro danou kapacitu.
Na tuto pozici je potřebná výborná znalost němčiny a angličtiny. Naši hosté, jsou převážně Němci (lidé v důchodovém věku).  Pro denní konverzaci na lodi s vedením i kolegy jednotlivých úseku je potřebná angličtina. Předpokladem pro získání této pozice je  víceletá zkušenost v gastronomii, minimálně 2-3 roky na vedoucí pozici.

Jak bys přiblížila pracovní režim na lodi  případným zájemcům?

Práce v restauraci probíhá 3x denně, snídaně, oběd, večeře, 7 dní v týdnu. Pracuje se každý den. Po uplynutí 3 měsíců, máme nárok na dovolenou. Většinou máme 6-8 měsíční smlouvu, s nárokem na 14 dní placené dovolené. Kdo ještě na lodi nikdy nepracoval, tak si musí zvyknout nejen na odloučení od rodiny, což je v tomto případě zcela logické, ale i na to, že na lodi je každý sám za sebe. Pokud člověk neukáže, že je pro danou práci schopný a samostatný, brzy pocítí tlak ze strany ostatních kolegů. Na lodi se přihodí spoustu nečekaných věcí, které se v normálním provozu dají vyřešit ihned. Proto každý z nás zde musí být velmi flexibilní a být připraven pomoci i jinému oddělení, když to daná situace vyžaduje.

Jak je to s finančním ohodnocením? Je to stále ještě pro Čechy a Slováky atraktivní?

Samozřejmě záleží na každém, co je pro něj finančně výhodné. Díky tomu, že člověk na lodi za nic neplatí,  jídlo + bydlení je ZDARMA, tak každý  ušetří vydělané peníze jen pro sebe. Finančně se to pohybuje v rozpětí minimálně 1.200 - 2.000 € tj.,  31 200 - 52 000 Kč měsíčně čistého, dle dané pozice. Zaměstnavatel za nás platí samozřejmě sociální i zdravotní pojištění, vše je řádně uvedeno ve smlouvě každého zaměstnance.

Jaké pozice pro vaši loď nyní hledáte?

V současné době nabízíme následující pozice: Barman, číšník, pokojská, Sous Chef, Chef de Partie a cukrář.

 

V případě Vašeho zájmu zasílejte své životopisy v anglickém nebo německém jazyce na info@irsw.cz